Dni kultury polskiej w Karatuskoje (Kraj Krasnojarski)

 

Dni kultury polskiej w Karatuskoje (Kraj Krasnojarski)
 

 

 
Dni kultury polskiej odbyły się w dniach 7-13 października w miejscowości Karatuskoje - centrum administracyjnym Rejonu Karatuskiego Kraju Krasnojarskiego.

 

Organizatorami  obchodów byli karatuski wydział regionalnej polskiej organizacji kulturalnej „Polonia Minusińska” i departament kultury Rejonu Karatuskiego.

W bibliotece pokazano wystawę książek, poświęconą 150-leciu Powstania Styczniowego, pisarzom polskim oraz organizacjom polonijnym, zaś w rejonowym muzeum krajoznawczym - wystawę fotografii i publikacji polonijnych.

Imprezą podsumowującą Dni Kultury Polskiej stał się koncert zespołu wokalnego Polonii minusińskiej „Czerwone jagody”. Odbył się on 13 października w sali szkoły artystycznej. W wykonaniu zespołu zabrzmiały piosenki w językach polskim, rosyjskim i tatarskim.

W koncercie wzięli udział młodzi artyści  Rejonu Karatuskiego. Dziecięcy zespół choreograficzny zatańczył Poloneza, uczennica szkoły artystycznej Ekaterina Czachlowa zagrała utwory fortepianowe Ogińskiego i Chopina, uczniowie sobotniej szkoły języka polskiego recytowali wiersze w języku polskim.

Publiczność miała okazję zapoznać się z działalnością Polonii minusińskiej dzięki interesującemu pokazowi slajdów, który odbył się w wydziale karatuskim organizacji.

Dzieciom i dorosłym, zaangażowanym w pracę organizacji polonijnej i biorącym aktywny udział w obchodach Dni Kultury Polskiej, wręczono listy dziękczynne.

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje