Święto Chleba i Czytanie Sienkiewicza w Ułan Ude

W sobotę, 6 września 2014 r. w ramach obchodów Dnia Ułan Ude odbyło się coroczne Święto Chleba. W jego obchodach wzięła udział również Narodowo-Kulturalna Autonomia Polaków miasta Ułan Ude „Nadzieja”.

Z tej okazji członkowie stowarzyszenia przygotowali polski chleb i różne wypieki. Na stole pojawiły się chrusty, słodkie bułki i bułeczki, ciasto drożdżowe oraz łosoś zapiekany w cieście. Ubrani w polskie stroje ludowe zapraszaliśmy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska. Licznie odwiedzającym „polski stół”, bardzo smakowały prezentowane wyroby, niektórzy wzięli nawet przepisy do ich wykonania.

Nasze stoisko zaszczycił swoją obecnością prezydent Republiki Buriacji, Wiaczesław Nagowicyn.

Wraz z przedstawicielami centrów narodowościowych Domu Przyjaźni złożyliśmy życzenia mieszkańcom miasta i gościom przybyłym na tę uroczystość, a słowami polskich poetów – przypomnieliśmy o znaczeniu chleba w naszym codziennym życiu.

Święto Chleba zakończyliśmy Narodowym Czytaniem „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, które tego dnia odbywało się w wielu polskich miastach. Było to podtrzymanie pięknej polskiej tradycji.

 

Prezes Autonomii Polaków „Nadzieja”

Maria Iwanowa

ZDJĘCIA  PATRZ W ZAKŁADCE GALERIE

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje