Jupiter obchodzi mały jubileusz

Kochani!

Jupiter obchodzi mały jubileusz. W tym roku mija 15 lat od czasu ukazania się pierwszego numeru pisma. Jak na warunki polonijne, bez stałych subwencji – to szmat czasu i ogromny nakład energii i pracy. Dzięki ludziom „dobrej woli”, Autorom,  pismo ukazuje się w coraz większym nakładzie i dociera do najdalszych zakątków świata polonijnego. Zwłaszcza od czasu, gdy przesyłamy go w pdf-ie drogą internetową.

Pomogły w tym nasze międzynarodowe projekty skierowane do Polonii świata: Złote Sowy Polonii (Polonijne Oskary) oraz Konkurs Literacki im. Marka Hłaski, na który napływały opowiadania z 28 krajów.

Jadwiga Hafner wraz z zespołem redakcyjnym

www.jupiter-online.at

                      

W imieniu Rady redakcyjnej Pisma Syberyjskiego Kongresu Polaków w Rosji ślemy serdeczne gratulacje Pani Redaktor Jadwidze Hafner i jej współpracownikom. Nasza współpraca i przyjaźń zaczęła się w Polsce na Międzynarodowym Forum Mediów Polonijnych. Od tego czasu ja, a później i ona odwiedzali to Wiedeń to Syberię. Dzięki naszej współpracy narodziło się wiele ciekawych projektów i nie tylko medialnych, ale i również artystycznych, takich jak wyjazd Zespołu „Syberyjski Krakowiak” do Austrii w roku 2009 na zaproszenie Stowarzyszenia „Wiedeń-Kraków” (Prezes – Zofia Becklen).

Życzę Redaktor Jadwidze Hafner dużo zapału i zdrowia, bo żyjemy w trudnych czasach, kiedy praca społecznika polonijnego nie zawsze otrzymuje godnego poparcia ze strony Macierzy.

Redaktor Sergiusz Leończyk

Galerie zdjęć
Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Wspólnota Polska

Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje