Andrzejki 2014 w Ułan Ude

   W sobotę, 29 listopada 2014 r. w Autonomii Polaków „Nadzieja” w Ułan Ude odbyło się spotkanie andrzejkowe. Uczestniczyli w nim członkowie stowarzyszenia i zaproszeni goście. Pani Maria Iwanowa, prezes autonomii serdecznie powitała wszystkich zebranych i życzyła im wesołej zabawy. 

                                              

    Natomiast pan Andrzej Malinowski, nauczyciel języka polskiego zapoznał z istotą andrzejek, ciekawostkami i tradycjami wigilii św. Andrzeja. Zainteresował też samą postacią świętego oraz przysłowiami andrzejkowymi.

                                             

     Chętni do poznania swojej przyszłości wzięli udział w 24. wróżbach (m.in. kręcenie butelką, losowanie karteczek z nazwami zawodów, obserwowanie pływających na wodzie patyczków) i w 4. zabawach. Wieczór andrzejkowy dostarczył dzieciom i dorosłym wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń. Najbardziej podobało się im przekłuwanie papierowego serca z imionami, wróżba z butami i „łowienie ryb”.

                                             

     Andrzejki zakończyły się poczęstunkiem i wpisały się już na stałe do kalendarza imprez i uroczystości Domu Polskiego w Ułan Ude. Poprzez udział w zabawie andrzejkowej podtrzymane zostały piękne polskie tradycje i piękno języka ojczystego – wszystkie wróżby i zabawy prezentowane były w języku polskim.

 

 

Andrzej Malinowski

Galerie zdjęć
Finansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od
Kancelarii Senatu RP
Godło Senatu Rzeczpospolitej Polskiej
Wspólnota Polska

Redakcja strony: dr Sergiusz Leończyk,dr Artiom Czernyszew
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje