Powstanie "Prezydenckie biuro ds. Polaków za granicą"

 

Andrzej Duda, od ubiegłego czwartku objął urząd Prezydenta. Wraz z mianowaniem składu kancelarii ogłoszono powstanie biura ds. Polonii i Polaków za granicą. Jego prowadzeniem zajmie się Adam Kwiatkowski (na zdjęciu), który został mianowany szefem gabinetu.

- "W ramach tej inicjatywy kancelaria będzie współdziałać z ministrem spraw zagranicznych. Po to, żeby, tak jak wczoraj zapowiedziałem, nie tylko nieść pomoc tym Polakom, którzy jej potrzebują, tym organizacjom polonijnym, które potrzebują wsparcia, ale także po to, by wykorzystać potencjał Polaków i Polonii do tego, aby wspierać nasze państwo, nasze inicjatywy” - powiedział Prezydent.

 Podczas kampanii prezydenckiej Polakom zaoferowano możliwość skorzystania z biura pomocy prawnej "Dudapomoc", na którego siedzibę wybrano pomieszczenia lokalu przy Pięknej 24. Po zwycięskich wyborach prace biura zawieszono.

Wraz z powołaniem nowego składu Kancelarii Prezydenta do wiadomości publicznej podano, iż do życia powołuje się biuro, które zajmować będzie się sprawami Polonii i Polaków za granicą. Informacja została przyjęta z dużym zainteresowaniem wielu milionów Polaków żyjących poza granicami Polski.

Jak do tej pory brak stosownej zakładki na stronie Kancelarii Prezydenta. Nie ma też właściwego adresu email, pod który można by kierować prośby o pomoc, skargi lub informować o sprawach związanych z Polonią. Korespondencję póki co można wysyłać używając formularza na tej stronie (http://www.prezydent.pl/kontakt/).

Poza granicami Polski żyje od 15 do 20 mln osób polskiego pochodzenia. Jak tylko Polacy dowiedzą się, że ze swoimi problemami mogą zwracać się bezpośrednio do Prezydenta, tak dowie się on w jakich faktycznie okolicznościach wiodą oni życie na emigracji.

 

Żródło: http://www.naszestrony.co.uk/uk/wielka-brytania/6396-na-klopoty-polonii-adam-kwiatkowski.html# 

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje