DNI KULTURY POLSKIEJ w Chakasji i na południu Kraju Krasnojarskiego

4-12 września 2015 r. w Chakasji i na południu Kraju Krasnojarskiego odbędą się Dni Kultury Polskiej poświęcone 10 rocznicy założenia Centrum Książki Polskiej w Republice Chakasji.

Organizatorami Dni  są Ministerstwo kultury Republiki Chakasji, Ministerstwo narodowościowej i terytorialnej polityki Republiki Chakasji, Kulturalno-Narodowa Organizacja Społeczna „Polonia” Republiki Chakasji. Imprezy  Dni Kultury odbęda się dzięki wsparciu ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”.

Podczas Dni odbędzie się Kurs nauczycieli języka polskiego i literatury polskiej, zorganizowany przy Centrum Książki Polskiej w Narodowościowej bibliotece im. N.G. Domożakowa w Abakanie. 
 
Jak i dlaczego warto uczyć się Polski i polskiego – wyjazdowe warsztaty języka polskiego” prowadzone przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ.
Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu
„Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015” 

W programie Dni 6 września również odbędzie się koncert galowy w Centrum Kultury i twórczości narodowej w Abakanie, wystawa poświęcona 10-leciu Centrum Książki Polskiej w Chakasji, wystawa-prezentacja „Kuchnia polska”. Oprócz tego według oddzielnych planów odbędą się Dni kultury polskiej w Minusińsku i we wsi Mała Minusa Kraju Krasnojarskiego oraz w Szuszeńskoje (Muzeum-rezerwat „Szuszeńskoje”).

W Abakanie odbędą się spotkania polskich metodyków z cz łonkami „Polonii” Chakasji, uczestnikami zespołu „Syberyjski Krakowiak”, pokazy polskich filmów w Centrum Polskiej Książki.

W imprezach oprócz członków „Polonii” Chakasji, mieszkańców miasta Abakan wezmą udział również członkowie „Polonii Minusińska” i innych ośrodków polonijnych z Syberii.

 

Sergiusz Leończyk

Zdjęcia w GALERII

 

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje