Tournée „Czerwonych Jagód”

 

Zespół „Czerwone Jagody” wyruszył w trasę koncertową po Krasnojarskim Kraju

 

 

   Jeden z zaplanowanych w ramach tournée po Krasnojarskim Kraju koncertów polonijnego zespołu „Czerwone Jagody” z Minusińska odbył się 25 października w miejscowości Jermakowskoje. W programie koncertu znalazły się pieśni wykonywane w językach polskim, rosyjskim i tatarskim. „Czerwonym Jagodom” towarzyszył miejscowy zespół pieśni i tańca „Oziornyje Kabłuczki”.

 

 

    „Czerwone Jagody” jest to zespół działający przy organizacji „Polonia Minusińska”. Od wielu lat bierze on udział w różnorakich imprezach kulturalnych na terenie Krasnojarskiego Kraju, a także  reprezentuje swoją organizację na festiwalach folklorystycznych w Polsce.

   Koncert został zorganizowany przez Krasnojarską Regionalną Organizację Polonijną „Polonia Minusińska”, Szkołę Muzyczną z Minusińska, Wydział Kultury Administracji Rejonu Jermakowskiego i Jermakowski Dom Kultury. Projekt jest realizowany przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Irkucku ze środków MSZ RP.

 

 

Informacja Konsulatu Generalnego RP w Irkucku

FOT: ELŻBIETA LASKOWSKA

Zdjęcia patrz w GALERII

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje