Obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej

 

 

   Przedstawiciele Kongresu Polaków w Rosji wzięli udział w obchodach szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej, które odbyły się w Katyniu i Smoleńsku. Złożono wieńce na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu i na miejscu katastrofy blisko lotniska Siewiernyj. Biskup Antoni Dydycz oraz duchowni innych wyznań odmówili modlitwę ekumeniczną.

     

   W uroczystości uczestniczyła polska delegacja na czele z pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego minister Anną Marią Anders, ambasador RP w Federacji Rosyjskiej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik, kierownictwo administracji obwodu smoleńskiego, przedstawiciele duchowieństwa i organizacji społecznych.

    W tragicznej katastrofie 10 kwietnia 2010 roku zginęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z małżonką, ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Maciej Płażyński, wicemarszałek Senatu RP Krystyna Bochenek, przedstawiciele najwyższych władz państwowych, Wojska Polskiego, członkowie rodzin ofiar katyńskich oraz załoga samolotu.

 

Zdjęcia: Olga Chrul

GALERIA ZDJĘĆ 

Galerie zdjęć
Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Wspólnota Polska

Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje