Wiadomości z Moskwy

 

Wieczór twórczości Henryka Sienkiewicza

 

21 kwietnia b.r. w Moskwie odbył się wieczór poświęcony 170. rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza zorganizowany przez Dom Polski w Moskwie i Uniwersytet Finansów Rządu FR w ramach Roku Sienkiewiczowskiego.

Zebrani mogli wysłuchać wystąpień młodych naukowców o różnych aspektach życia jednego z pierwszych polskich noblistów. Ciekawe referaty wygłosili m. in. Jurij Szwec (moderator spotkania), Cyryl Ożegow oraz Paweł Kazimacki.

 

Zdjęcia: Anatol Czajkowski

 

 

 

Dzień języka polskiego w Moskwie

 

 

Czwartego marca w Moskiewskim Domu Narodowości odbył się wieczór z okazji Dnia Języka Polskiego zorganizowany przez Dom Polski w Moskwie. W ramach tradycyjnych obchodów recytowano poezję, śpiewano polskie piosenki. W imprezie wzięła udział Prezes Kongresu Polaków w Rosji.

Zdjęcia: Anatol Czajkowski

 

 

 

Piosenki o miłości

 

 

   Publikujemy zdjęcia ze spotkania z polską kulturą „Piosenki o miłości”, które odbyło się w Moskwie w marcu bieżącego roku. W imprezie wzięły udział m. in. aktorka Roma Jadzińska-Alper i rosyjska piosenkarka polskiego pochodzenia Nika Ratomska.

 

 

Zdjęcia: Anatol Czajkowski

 

 

 

 

Galerie zdjęć
Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Wspólnota Polska

Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje