Festiwal Polski w parku „Etnomir”

 

   21 maja b.r. w Muzeum etnograficznym — parku „Etnomir” pod Moskwą odbył się Festiwal Polski z udziałem polskich i rosyjskich artystów, w ramach którego goście mogli bliżej poznać polską kulturę. Festiwal został zorganizowany przez Dom Polski w Moskwie przy wsparciu Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rosji.

  Na początku wystąpił zespół „Polskie kwiaty” z rosyjskiego Jarosławia, który podbił serca widzów porywającymi piosenkami i tańcami z różnych regionów Polski, pokazując bogaty i różnorodny koloryt ludowy.

   Następnie zaśpiewały piosenkarka Polly Moon (Moskwa) i specjalny gość z Warszawy Uliasha, które oczarowały widzów pięknem i urokiem języka polskiego.

  Wieczorem wszyscy chętni zebrali się przy ognisku na wolnym powietrzu żeby spróbować tradycyjnego polskiego bigosu. Na koniec festiwalu wystąpili uczestnicy moskiewskiego zespołu rockowego Mir.T oraz śpiewaczka Nika Ratomska z Moskwy.

  Wbrew kapryśnej pogodzie widzowie mieli świetną okazję odbyć ekspresową podróż do tak dalekiej i tak bliskiej Polski.

 

Informacja FPNKA “Kongres Polaków w Rosji”
Zdjęcia: Anatol Czajkowski

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje