"Jedno jest na świecie piękno..."

 

 

  

9 czerwca b.r. Stowarzyszenie “Rodzina”  we wsi Azowo zaprezentowało Koncert  polskiego wokalnego i instrumentalnego zespołu "Skowroneczki" . Koncert był poświęcony obchodom Świąt Narodowych - Trzeciego Maja i Dnia Rosji

 

    Do wyznaczonego dnia występu dzieci przygotowywały się bardzo starannie. W miejscowości Azowo wcześniej zostały naklejone plakaty, w których zostały ujęte informacje o Koncercie.

 

     Oto nadszedł długo oczekiwany dzień. W pięknej sali wiejskiego Domu Kultury zgromadzili się widzowie różnych grup wiekowych: od uczniów do emerytów i rencistów w podeszłym wieku. Polacy z pochodzenia, które, w większości mieszkające w pobliskiej wsi Priwalnoje, przyjechali na koncert całymi rodzinami.

 

    Na scenę wyszła nasza prowadząca Oksana Ruzimowa, która i otworzyła koncert powitaniem wszystkich obecnych. Następnie opowiedziała o historii, tradycjach, kulturze Polski i tożsamości narodu polskiego. Swoją opowieść przerywano występami grupy "Skowroneczki",  którzy wykonywali utwory polskich kompozytorów: "Szła dziewieczka", "Mazury", Chopin "Pragnienie".

Solistka zespołu Paulina Nikitina śpiewała piosenkę Anny German "Podobasz mi się..." oraz piiosenki"Niebieska chusteczka" i "Hej, sokoły".  Oksana Ruzimowa śpiewała piosenki: "O czym śpiewa ptak", "Dom" i inne, co odpowiadało tematowi naszego koncertu "Jedno jest na świecie piękno..."

 

    Następnie wystąpił polski wzorowy zespół folklorystyczny "Cudownie".

 Z okazji Dnia Rosji wykonane były piosenki ludowe: "Zwycięstwo", "Kiedy to Rosjanie...", "Lecę nad Rosją". Po zakończeniu koncertu w podzięce nam wyrazili uznanie.

 

 

Prezes Stowarzyszenia „Rodzina"
Walentina Szmakowa


Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje