Harmonogram Dni Kultury Polskiej w Kaliningradzie 2016

 

 

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Autonomii Polaków "POLONIA" m. Kaliningrad zapraszamy Państwa środowiska polonijne, szkoły oraz ogranizacje do udziału w corocznych

tradycyjnych imprezach polonijnych!

 

 

 
 
 

Harmonogram Dni Kultury Polskiej w Kaliningradzie 2016

(15.10-20.11.2016, Kaliningrad, Rosja):

 

 

15-16.10 - Polonijny Dzień Dwujęzycznośсi

15.10.

 rodzinny konkurs "Ach ten język polski!"

 - wystawa książek polskich autorów dla całej rodziny

 16.10 

 - spotkanie w ramach świetlicy "Polska na dłoni" z zaproszeniem wyjątkowych gości. To będzie rozmowa o wychowaniu dwujęzycznych dzieci, o znaczeniu polskiej kultury, języka dla każdego Polaka na świecie). 

 - konkurs "Łamiemy język po polsku i po rosyjsku", (zapraszamy Polaków i Rosjan do reprezentacji polskich i rosyjskich łamańców językowych).

 

20-24.10 - II. Festiwal Zespołów Polonijnych "Teatralne Ciastko" (warsztaty teatralne oraz przegląd finałowy). Zapraszamy wszystkie zespoły teatralne z Obwodu Kaliningradzkiego oraz sąsiednich krajów. Zgłoszenia przyjmujemy do 10.10.2016 drogą emailową: polonia39.ru@gmail.com

 

29.10. - "Co? Gdzie? Kiedy?" Gra drużynowa o Polsce. Zapraszamy wszystkie wspólnoty polonijne z Obwodu Kaliningradzkiego. Zgłoszenia od 6-osobowych zespołów przyjmujemy do 20.10.2016 drogą emailową: polonia39.ru@gmail.com

 

05.11. - II. Polski Bal oraz wystawa prac twórczych "Polska na dłoni" Zapraszamy wszystkie wspólnoty polonijne z Obwodu Kaliningradzkiego.

 

18-20.11. - Szkolenia metodyczne dla nauczycieli polonijnych oraz Konferencja o dwujęzyczności.  Zapraszamy nauczycieli polonijnych ze wszystkich wspólnot polonijnych Obwodu Kaliningradzkiego oraz Północnozachodniej części Rosji.

 

Dodatkowa informacja: +79062385525 (Helena Rogaczykowa), polonia39.ru@gmail.com

 
 

Z wyrazami szacunku,

Helena Rogaczykowa,
Prezes Autonomii Polaków "Polonia" (Kaliningrdad, Rosja)
Prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Polonijnych "Otwarta Książka"
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje