Spotkanie z autorami książki pt.: Martyrologium Polaków z Kubania. Represjonowani w toku „operacji polskiej” NKWD w latach 1937–1938

 

 

 

 

    6 grudnia 2016 r. o godz. 16.00 w siedzibie Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW odbyło się spotkanie z panami Siergiejem Kropaczewem i Aleksandrem Sielickim, autorami książki pt.: Martyrologium Polaków z Kubania. Represjonowani w toku „operacji polskiej” NKWD w latach 1937–1938.

 

Publikacja zawiera podstawowe dane biograficzne Polaków i przedstawicieli innych narodowości represjonowanych na terenie obwodu Krasnodarskiego. Stanowi wynik badań nad „operacją polską” NKWD ZSRR z lat 1937–1938, która stała się największą pod względem liczby ofiar spośród wszystkich „operacji narodowościowych” podjętych na terenie ZSRR w latach „wielkiego terroru”.

Książkę wydał Krasnodarski Oddział Regionalny Ogólnorosyjskiej Organizacji Społecznej „Rosyjskie Stowarzyszenie Historyczno-Oświatowe i Obrony Praw Człowieka MEMORIAŁ”.

 

 

 

Foto - Artiom Czernyszew

 

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje