IV Europejskie Forum Mediów Polonijnych

 

  

 

  26 października br. odbyło się otwarcie wystawy mediów polonijnych w Domie Polonii w Warszawie. Następnie w Senacie RP odbyła się inauguracja IV Europejskiego Forum Mediów Polonijnych, organizowanego pod patronatem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Jego organizatorami są Zrzeszenie Organizacji Polonijnych w Szwecji, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Europejska Unia Wspólnot Polonijnych.

 

Na zdjęciu: Artiom Czernyszew ("Rodacy" - pismo i radio), Teresa Konopielko ("Gazeta Petersburska"), Teresa Dutkiewicz ("Nasze drogi"). Foto - Lidia Szuster

 

 

   W tegorocznym Forum bierze udział blisko 60 dziennikarzy, redaktorów i wydawców z mediów polonijnych, z całej Europy. Tematyka obrad to m.in. rola mediów polonijnych w podtrzymywaniu tożsamości narodowej w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Rosję na Forum przedstawiają media - "Rodacy" (pismo i radio) , a także "Gazeta Petersburska".

 

Red.

 

Media o IV Europejskim Forum Mediów Polonijnych:

Marszałek do mediów polonijnych: dziękuję, że chcecie budować więzi z Polską

                                                                            http://wiadomosci.wspolnotapolska.org.pl/

 

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje