Zespół Skowroneczki z Omska na XXVII Światowym Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej

 

 

    W dniach 14-15.08.2018 r. w Przedborzu odbył się XXVII Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej, na który zjechali uczestnicy ze Szwecji, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Malezji.

   

    W pierwszym dniu (14.08.2018 r.) od godz. 10.00 na scenie Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu odbywały się przesłuchania uczestników w kategorii: recytacja oraz poezja śpiewana. Od godz. 16.00 publiczność przyglądała się występom uczestników Festiwalu w ich programach dowolnych, natomiast o godz. 18.00 odbył się recital znakomitego wirtuoza akordeonisty Pana Dariusza Świnogi. W dniu 15.08.2018 r. na scenie letniej przed Miejskim Domem Kultury w Przedborzu rozstrzygnięto konkursy: recytatorski i poezji śpiewanej, które odbyły się w ramach XXVII Światowego Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej. 

 

 

   Decyzją Komisji jury (Przewodniczący: Marzena Michałowska-Kowalik, Członkowie: Halina Kasiczak, Magdalena Kałuzińska, Bogusław Nowak i Dariusz Świnoga) zespół wokalno – instrumentalny SKOWRONECZKI (Omsk, Rosja) otrzymał I nagrodę w kategorii Poezja śpiewana. Uczestnicy zespołu wykonali dwa utwory oparte na tekstach Marii Konopnickiej m.in. "Jesienią".  Autorami aranżacji utworów na teksty Marii Konopnickiej wystąpili kierownik zespołu Olga Pierminowa oraz członek zespołu Roman Wiereszczagin.

 

 

Żródło i foto: Punkt Informacji Turystycznej

w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

 

 

 

O ZESPOLE SKOWRONECZKI

 

Fot. z archiwum „Polskiego Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenie „Rodzina” 

 

 

  SKOWRONECZKI (Omsk, Rosja) młodzieżowy wokalno - instrumentalny zespół polonijny, składający się z 11 osób (4 chłopców i 7 dziewcząt) w wieku od 13 do 18 lat. Zespół „Skowroneczki” prezentuje swój własny koncert, jako najlepszą formę kontaktu z publicznością. W ostatnich czterech latach zespół występował na scenach i salach koncertowych miasta Omska i obwodu omskiego dając około 30 koncertów. Scenariusz koncertów jest starannie przygotowany przez kierowniczkę zespołu Olgę Perminową. W ostatnich latach w koncertach zespołu występuje solo Uljana Łabzowa. Jej repertuar składa z utworów polskich kompozytorów oraz utworów z repertuaru Anny German i polskich piosenek ludowych.

 

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej

 

Artiom Czernyszew

 

 

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje