Na konkursie "Rosja. Europa. Świat ..."

 

 

12 lutego 2019 r. w Moskwie odbyła się ceremonia wręczenia nagród laureatom konkursu młodzieżowych prac naukowych i publicystycznych pt. „Rosja, Europa, Świat”. W konkursie wzięli udział młodzi eksperci z 10 regionów Rosji i kilku innych krajów.

 

W konkursie wzięła również udział Valentina Prudskaya, studentka Uniwersytetu Warszawskiego, która pochodzi z miejscowości Karatuzskoje (Kraj Krasnojarski, Rosja). Dla laureatki wiadomość, że jej praca pt. Polityka Federacji Rosyjskiej w stosunku do Unii Europejskiej podczas prezydentur Borysa Jelcyna i Władimira Putina zdobyła jedno ze zwycięskich miejsc w konkreusie, była niespodzianką i oczywiście radością.

 

 

W następujący sposób skomentowała wyniki: „Dla mnie konkurs był doskonałą okazją do wypróbowania czegoś nowego, sprawdzenia swoich sił i umijętności. Od dawna zajmuję się badaniem stosunków między Rosją a Unią Europejską, piszę różne artykuły naukowe na ten temat, dlatego, dowiedziawszy się, że Grupa ekspercka „Dialog europejski” oraz Przedstawicielstwo UE w Rosji organizują taki konkurs, natychmiast zdecydowałem się w nim uczestniczyć”.

 

 

Konkurs został zorganizowany przez Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Moskwie i Grupę ekspercką „Dialog Europejski”, przy wsparciu Fundacji Heinricha Bölla. Uroczystość otworzył Marcus Ederer - ambasador UE w Rosji. Przed rozpoczęciem ceremonii wręczenia nagród młodzi ludzie spotkali się i rozmawiali z ambasadorem, opowiedzieli o sobie, omówili swoje prace i otrzymali zaproszenie do udziału w wycieczce do Brukseli w celu zwiedzenia instytuci europejskich. Ambasador UE zaprosił ich również do zorganizowania serii spotkań z parlamentarzystami i ekspertami w powiązanych dziedzinach.

 

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje