V Polski Bal w Kaliningradzie

 

 

   1 grudnia 2019 roku w Kaliningradzie wcale nie było zimno, bo prawie 160 pięknie ubranych gości zebrało się w Zimowym ogrodzie Centrum Biznesu «Rybnaja Birża» na jubileuszowy V Polski Bal w Kaliningradzie.

   W imieniu organizatora uroczystości zebranych gości przywitała Prezes Autonomii Polaków «Polonia» pani Elena Rogaczykowa. Po kolei gości przywitali Konsul Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie pan Piotr Lewczuk, w imieniu władz regionalnych zabrał głos pan Oleg Panasenko, w imieniu władz miasta Kaliningrad pani Dina Szelag. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele innych wspólnot narodowościowych obwodu kaliningradzkiego, przedstawiciele srodowiska biznesowego, goście z Polski.

    Przed rozpoczęciem uroczystości zostały zaprezentowane 2 wystawy fotograficzne - "Historia naszych rodzin", w której zostały pokazane zdjęcia z archiwów rodzinnych zamieszkałych w obwodzie kaliningradzkim rodzin polonijnych, oraz "Polonia w portretach", w której pokazane są portrety najbardziej aktywnych członków Autonomii "Polonia" w strojach ludowych".

   Zgodnie z tradycjami Bal rozpoczął się uroczystym polonezem w wykonaiu reprezentacyjnej grupy tanecznej Autonomii Polaków «Polonia». Przez kolejne 2,5 godziny cała sala tańczyła przy dzwiękach muzyki polskich i rosyjskich kompozytorów walce, polonezy i inne tańce towarzyskie. Dla zebranych zaśpiewali Elena Rogaczykowa, Anatol Szewczuk oraz Natalia Szewczenko. Każdy chętny nauczył się podstawowych kroków poloneza oraz polki balowej.

   Przez organizatórów zostały przygotowane ciekawe quizy i loterie z prezentami prosto z Polski. Projekt został zrealizowany przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie. Następny VI Polski Bal jest zaplanowany na 29.11.2020 r. 

   Zdjęcia: Polonia Kaliningrad

www.polonia39.com

 

   

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje