HARCERZE CZERNIACHOWSKA ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

 

 

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella (22 lutego 1857) i jego żony OlaveBaden-Powell(22 lutego 1889). Idea ustanowienia tego dnia jako Dnia Myśli Braterskiej zrodziła się na VI  Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku.

Dzień  Myśli Braterskiej uświadamia harcerzom na całym świecie jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie bracmi. W ten dzień harcerze myślą o sobie,składają sobie życzenia,przesyłają kartki,organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. 22 lutego 2020 r. harcerze pierwszej w Obwodzie Kaliningradzkim drużyny ,,Zarzewie,, organizowanej przy ON  ,,Dom Polski,, w Czerniachowsku zgromadzili się na zbiurkę z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Po powitaniu i gawędzie na temat ,,Braterstwo” zastępowa Drużynowego Anastazja Murygina opowiadała o historii harcerstwa,a harcerze z zespołu młodzieżowego ,,Lider” prezentowali taniec i piosenki harcercerskie. Pod czas kaminka zostały przedstawione  nowęgry harcerskie, opowiadania  o harcerstwie  i śpiewanie  pieśń harcerskich. Po kaminku na posiedzeniu Rady drużynowej omówiliśmy plandziałalności  drużyn na ten rok.

 

Irena Safronowa

Komendant  Harcerskiego Zwiążku  Drużyn w Czerniachowsku

 

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje