Dar dla Państwa „Polonijne kolędowanie - Dzieci Dzieciom”

 

Szanowni Państwo,

zwracamy się z ważną informacją dla społeczności polskiej na całym świecie. 

Jako  Fundacja, która działa między innymi na rzecz promocji Rzeczypospolitej Polskiej za granicą, szerzy polską kulturę i tradycje, zainicjowaliśmy przedsięwzięcie społeczne łączące wszystkich Polaków z różnych zakątków świata.

 Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia podjęliśmy akcję społeczną, której celem jest  łączenie serc polonijnych dzieci, niesienie miłości, dobra oraz manifestacji polskości. Ponad to śpiew dzieci niesie za sobą przekaz pomocy i wsparcia emocjonalnego psychologicznego i materialnego dzieciom z polskich placówek oświatowo-wychowawczych.

Projekt nosi nazwę „Polonijne kolędowanie – Dzieci Dzieciom”  - Fundacja Green Team jest jego inicjatorem, zaś  realizacja i współpraca obejmuje również inne instytucje wspierającę Polonię.

W ramach projektu powstają dwa wideoklipy:

 - polska kolęda “Gdy się Chrystus rodzi” - teledysk integrujący dzieci z całego świata

- polska pastorałka “Jakaś światłość nad Betlejem” nosząca też nazwę “Dla nieobecnych”  - teledysk na zlecenie i przy współpracy Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, który dopełni wagę Świąt i kierowany jest głównie do oświaty polonijnej.

Mamy ogromny zaszczyt i przyjemność podarować Państwu efekt naszej pracy. Proszę przyjąć tę multimedialną produkcję jako symbol integracji Polaków na całym świecie oraz przesłanie wzajemnej życzliwości i kultywowania polskich tradycji. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=i0VOqBufTSo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1CcuMiHsQgvPscpeagTTp8WyF4u46OGX0BergacrU49f8WQGmq4itj0Z4

 

 

Kilka istotnych szczegółów genezy pierwszej części projektu

 

Dzieci polonijne, rozrzucone po całym świecie,zaśpiewały wspólnie  kolędę online. Nastąpiła światowa integracja  dzieci i młodzieży. Uczestnicy  projektu, pięknie współpracowali dając z siebie miłość i wrażliwość.  Ciężko pracowali ćwicząc dykcję, poprawną wymowę i śpiew.

Na przełomie października i listopada ogłosiliśmy nabór międzynarodowy, do którego zgłosiło się ponad 150 dzieci polonijnych. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrano 44 uczestników projektu, którzy zamieszkują w 26 krajach (Australia, Austria, Białoruś, Bułgaria, Filipiny, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kanada, Katar, Kazachstan, Litwa, Niemcy, Norwegia, Rosja, Słowacja, Szkocja, Turcja, Ukraina, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Rekrutację do projektu oraz warsztaty wokalne przeprowadzili artyści, trenerzy wokalni, uczestnicy The Voice of Poland  - Nicole Kulesza i Piotr Tłustochowicz (z którymi współpracowaliśmy już wcześniej w projekcie “Jesteśmy sobie potrzebni”). Wszystkie spotkania z dziećmi oraz ich rodzinami odbywały się w formie zdalnej. Przeprowadzono spotkania organizacyjne z podziałem na grupy kontynentalne (Ameryka Północna, Europa, Azja i Australia) ze względu na różnice w strefach czasowych. Ponadto każdy uczestnik odbył spotkanie indywidualne -warsztaty online z trenerami wokalnymi. 

Dzięki ciężkiej pracy udało się stworzyć utwór muzyczny z podziałem na głosy. Mamy nadzieję, że kolęda zagości w Państwa sercach. Dodamy ponadto, że dzieci i młodzież, którzy nie wzięli udziału w tym projekcie zostali zaangażowani w celu społecznej integracji do innego projektu społecznego “Serce na Święta”, który emitowany był na naszej stronie Facebook.

https://www.facebook.com/greenteamfundacja

Zachęcamy Szanownych Państwa do upublicznienia projektu “Polonijne Kolędowanie - Dzieci Dzieciom”.

 

Ps. Jeśli zechcieliby Państwo dołączyć do naszej akcji wspierania placówek oświatowo-wychowawczych to gorąco zachęcamy do zbiórki 

https://zrzutka.pl/jsra4r

lub 

https://fundacjagreenteam.pl/makedonation.html

 

Z wyrazami szacunku

--

Zespół  Fundacji GREEN TEAM
adres: Teofila Gackowskiego 1B / 28, 85-137 Bydgoszcz, Polska
KRS-0000845186, NIP-953277662, Regon-386254744
tel; +48 604085145
      +48 518249165
 
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje