Spotkanie Ambasadora RP z Polonią w Barnaule

Szanowna Redakcjo,


uprzejme informuję, że w dn. 05-06.09 w Barnaulu przebywał z oficjalną wizytą Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Federacji Rosyjskiej  Wojciech Zajączkowski, w skład delegacji również weszli: K.Kordas - Radca-Minister, Kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady; A.Warwarski - Pierwszy Sekretarz Wydziału Ekonomicznego Ambasady; L.Balcerowicz - profesor, ekonomista, polityk; E.Balcerowicz - ekonomista.
Spotkania Ambasadora z Polakami Barnaula i Bijska odbyła sie w dn. 05.09  w ścianach Państwowego Ałtajskiego Uniwersytetu w Barnaule.

Gości przywitał Profesor Sergej Zemliukow, rektor Altajskiego Państwowego Uniwersytetu.

W odpowiedzi Ambasador Wojciech Zajączkowski powiedział o rozwoju ekonomicznych stosunków Polska-Altaj oraz o zainteresowaniu Polaków życiem polskich Sybiraków. 
Profesor Walerij Skubniewski, honorowy czlonek organizacji "Dom Polski" Barnaul  w swoim wystąpieniu opowiedział o historii Polaków na Altaju.
Profesor Irina Nikulina, honorowy członek organizacji "Dom Polski" Barnaul  o naukowej współpracy Altaj - Polska.
Wanda Jarmolińska, prezes Społecznej organizacji "Dom Polski" Barnaul o zyciu i pracach organizacji polonijnej Barnaula.
Walerij Rafalski, prezes Społecznej organizacji "Orzel Bialy" Bijsk o zyciu i działalności organizacji i Polakach Bijska.

Również odbyła się nieformalna rozmowa-spotkanie z Polakami Barnaulu i Kraju Ałtajskiego.

Prezes „Domu Polskiego”Wanda Jarmolińska

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje