Święto niepodległości w Abakanie i Minusińsku

 

Obchody święta niepodległości Polski odbyły się w organizacjach polonijnych na południu Syberii.

13 listopada w Szkole polonijnej w Minusińsku starsi i młodsi uczniowie zobaczyli animowany film o polskiej niepodległości. Późniejodbył się konkurs zokazji święta niepodległości i postacią założyciela niepodległej Polski Józefa Piłsudskiego. Również odbyły się warsztaty dla dorosłych i młodzieży poświęcone robieniu kotylionów i przypinek z flagą i godłem polskim. Wszystkie te imprezy przygotowała nauczycielka języka polskiego Olga Siedych.

14 listopada imprezy maiły miejsce w Abakanie. W budynku Szkoły polskiej odbyło się spotkanie z uczniami Szkoły i członkami Polonii. Olga Siedych, nauczycielka języka polskiego, pokazała lekcję pokazową z okazji święta niepodległości. Odbyły się warsztaty dla dzieci poświęcone przygotowaniu kartek świątecznych.

Dla młodzieży odbył się konkurs poświęcony dziejom Polski. Wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli film animowany o polskiej niepodległości oraz film przygotowany przez Olgę Siedych, poświęcony członkom Polonii.

Na zakończenie odbyły się warsztaty robienia kotylionów i przypinek patriotycznych oraz wspólna biesiada przy stole z ciasta, tortami i herbatą.

Olga SIEDYCH

 

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje