„Bóg się rodzi...” Spotkanie Wigilijne w Polonii Czerniachowska

 

 

W dniu 18 grudnia  2021 r. członkowie  „Domu Polskiego” w Czerniachowsku  organizowali tradycyjne jak co roku Spotkanie Wigilijne.

Został  odczytany  fragment z Ewangelii,   po wspólnej modlitwie dzieliliśmy opłatkiem, składając  życzenia.  Następnie w świąteczny nastrój wprawodziła gości i gospodarzy  inscenizacja religijna ,,Jasełka” przygotowana przez dzieci i młodzież z grupy kolędniczej Polonii Czerniachowska, na początku przedstawienia młoda  polka Anna Kłygina  śliczne wykonała kolędę ,,Bóg się rodzi”.  Wspólnie śpiewaliśmy kolędy znane od dzieciństwa.  Panował klimat ciepła rodzinnego i cichej radości. Postny posiłek, spożywany pod czas wiecierzy, składał się z owoców ziemi, lasu i wody,bo do dziś przestrzegamy by wigilijna wieczerza była przyrządzona z odpowiednich produktów.

 

 

Bardzo dbamy o to, by miejsce, w którym odbywała się uczta, było piękne. W tym celu ozdobiliśmy obficie stoł  aniołkami i zapalonymi świecami. Mieliśmy możliwość obejrzeć wystawę ekologicznych ozdób choinkowych i koszyków bożonarodzeniowych zrobionych ręcznie dziecmi ,,Domu Polskiego” w Czerniachowsku na corocznych warsztatach bożonarodzeniowych oraz kartki  zwyciężców konkursu ,,Kartka do Betlejem”. Cieszymy się, że rodzinna atmosfera tego spotkania Wigilijnego  ubogaca nas duchowo,  pomaga także w poczuciu dumy z własnych korzeni.

 

Galerie zdjęć
Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Wspólnota Polska

Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje