„Polacy na Syberii od XVII do XX wieków”. Wyniki Konkursu

 

Wyniki Konkursu I edycji na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską lub magisterską dotyczącą dziejów Polaków na Syberii od XVII do XX wieków

     Konkurs zorganizowany przez Związek Sybiraków w Warszawie pod honorowym patronatem IPN oraz patronatem medialnym pisma Rodacy i portalu www.rodacynasyberii.pl.
     Zgodnie z regulaminem Konkursu zgłoszone prace mogą być w języku polskim, rosyjskim lub angielskim, obronione w Polsce lub za granicą w latach 2020–2021, które otrzymały ocenę co najmniej dobrą.
     Jury Konkursu postanowiło wyróżnić cztery zgłoszone prace:
     1. Ludność polska na terenie południa Syberii Środkowej w II połowie XIX — I połowie XX w.(nazwa oryginalna — Польское население на территории Юга Средней Сибири во второй половине XIX — первой половине ХХ вв.), praca mgr Aliny Bukrińskiej z Chakaskiego Uniwersytetu w Abakanie (Rosja), praca jest napisana w języku rosyjskim, promotor dr. doc. Natalia Barancewa.
     2. Dokumentacja przekazana przez Sybiraków w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, praca mgr. Katarzyny Malinowskiej, UMCS w Lublinie, promotor dr hab. Tomisław Giergiel.
     3. Kobiety w obozach zagłady w świetle wybranych materiałów wspomnieniowych, prac mgr. Edyty Sieczkiewicz, UPH w Siedlcach, promotor dr hab. Sergiusz Leończyk.
     4. Polonia w ZSRR wlatach 1918–1939, praca lic. Szymona Kryńskiego, UPH w Siedlcach, promotor dr hab. Sergiusz Leończyk.
     Postanowiono nagrodzić wszystkie cztery pracy listami gratulacyjnymi oraz nagrodami pieniężnymi.

 

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje