Polacy na Syberii: od powstańców 1863 roku do nowoczesnej Polonii
Monografia zbiorowa pod red. S. Leończyka. Krasnojarsk, 2014. - 266 s.

   Kolektywna monografia zawiera artykuły polskich i rosyjskich naukowców, w tym teksty referatów uczestników Międzynarodowej naukowej konferencji "Problemy syberyjsko-polskiej historii i dialog kultur", która odbyła się w Szuszeńskoje Kraju Krasnojarskiego 5-6 września 2013 r.

    Artykuły rozpatrują różne aspekty dziejów syberyjsko-polskich kontaktów, historii pobytu Polaków na Syberii od zesłań po Powstaniu Styczniowym 1863 r. dobrowolnych migracji początku XX w., udział Polaków w wojnie domowej i wydarzeniach rewolucyjnych na Syberii do deportacji ludności polskiej podczas II wojny światowej oraz współczesnej Polonii XX-XXI w. 
   Materiały zbioru mogą być wykorzystane przez historyków, filologów, kulturoznawców, wykładowców, pracowników muzeów i bibliotek oraz studentów.
 
Projekt publikacji jest finansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej

« powrót

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje