Rodacy na Syberii - archiwum numerów

1/1997-2000 (1): Czerwone jagody (2000)

Nasza wokalna grupa ''Czerwone jagody'' jest jeszcze bardzo młoda. Tworzą ją i młodsi i starsi. Z wykształcenia jestem choreografem, cały czas pracowałam z dziećmi. ''Czerwone jagody'' – to mój pierwszy ''dorosły'' zespół. Na początku było mi trudno, ale interesująco. Repertuar opracowywaliśmy razem. Staramy się, żeby piosenki były różnorodne. Jednym z problemów, na który natknęliśmy się podczas prób bła wymowa, nad którą ciągle pracujemy. Wszyscy członkowie naszej grupy są bardzo twórczy, wszyscy chętnie śpiewają. Na każdej próbie przesłuchujemy audiozapis, słuchamy wspólnie swych piosenek i folklor. To daje nam możliwość bliżej poznać pieśni naszych przodków, gdzie jasno wyrażona jest dusza polskiego narodu. Można powiedzieć, że już ośiągnieliśmy niewielkie sukcesy. Nasza grupa zaproszana jest na różne spotkania, imprezy, a w sierpniu tego roku pojedziemy na festiwal do Łomży. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie.''''

Tak jak u wszystkich początkujących zespołów, tak imy mieliśmy i mamy swoje problemy. Najpoważniejszym jest brak pianina, dlatego próby odbywają się w domu co jest bardzo niewygodne. Chcemy mieć pianino i akordeon. W przyszłości planujemy włączyć do naszego repertuaru akapellę. Od nowego roku szkolnego zorganizujemy dziecięcy zespół muzyczny. Teraz przygotujemy się do festiwalu.

Elena Jaszczuk, Kierownik zespołu.


< powrot

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje