Boże Narodzenie w Polsce: tradycje i zwyczaje

 

 

    19 grudnia 2020 r. na platformie Internetowej Google-meet odbyło się spotkanie członków Kulturalno-Narodowej Organizacji Społecznej „Polonia” Republiki Chakasji zamieszkujących w kilku miejscowościach w Rosji i w Polsce.

 

      Dzieli ich 5 600 km. Większa część znajdowała się podczas spotkania w Szkole polonijnej w Abakanie, ale również byli uczestnicy w Minusińsku, Kaliningradzie, Siedlcach i Warszawie. Spotkanie zakończono grą poświęconą Tradycjom i zwyczajom bożonarodzeniowym w Polsce. Grę przygotowali członkowie organizacji a teraz studenci kierunku historia Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach: Swietłana Goriewa i Artemij Romanowicz. Najlepszą wiedzę w zakresie kultury i tradycji polskich wykazały Natalia Ratnikowa z Abakanu i Diana Popowa z Minusińska.

    Po ogłoszeniu wyników do uczestników spotkania i gry, a było ich 18 osób, zwrócił się założyciel „Polonii” w Abakanie, obecnie wiceprezes organizacji dr hab. Sergiusz Leończyk, profesor Instytutu historii UPH w Siedlcach.

Najpierw on przedstawił ofertę edukacyjną Instytutu Historii. Opowiedział również że 1 osoba już ukończyła studia magisterskie, a obecnie naukę na I stopniu tego Instytutu pobiera 4 osoby z "Polonii' w Abakanie.

Na zakończenie spotkania Sergiusz Leończyk życzył wszystkim zebranym i ich rodzinom Wesołych i najważniejsze zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku z nadzieją spotkania w kraju przodków – w Polsce.

 

Red.

 

 

 

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje