"Wigilia 2020 online"

 

 

Drodzy przyjaciele!
 
25 grudnia 2020 roku Polonia Saratowa po raz pierwszy zorganizowała imprezę internetową "Wigilia-2020"! To był festiwal świątecznych życzeń, przyjazny wieczór dla wszystkich, którzy starają się podtrzymywać i zachowywać najlepsze polskie tradycje.
 
Ze wszystkich zakątków Rosji przysłano nam wideokartki i życzenia świąteczne. Prowadząca Irena Siergiejew w trakcie transmisji na żywo pożyczyła wszystkim Wesołych Świąt i przedstawiła ciąg gratulacji świątecznych.
 
Z nami byli goście z Krasnodaru, Kaukaskich Wód Mineralnych, Baszkortostanu, Jekaterynburga, Kurska, Moskwy, Czelabińska, Omska, Kamczatki, Saratowa, odległej Kolumbii i oczywiście Polski! W swoich wideokartkach oni wykonali piosenki, tańce i wiersze, opowiedzieli o obrzędach świątecznych i potrawach wigilijnych, pokazali polskie stroje narodowe, a ponadto kunsztowno zmontowali filmy! Wszystkie prace cechowały duch kreatywności i dążenie do zachowania najlepszych tradycji ludowych dla różnych pokoleń.
 
Widzowie naszej transmisji online mogli nie tylko obejrzeć życzenia innych uczestników, ale także rozmawiać na czacie kanału YouTube.
 
Podczas kwarantanny, gdy jesteśmy ograniczeni w komunikacji bezpośredniej, "Wigilia-2020" online zbliżyła nas do siebie, zademonstrowała, że na całym świecie Polonia jest zjednoczona i nadal pielęgnuje zwyczaje narodowe.
 
Dziękujemy autorom filmików za wspaniałe prace!
 
Mogą Państwo obejrzeć nagranie transmisji i znów przeżyć świąteczną atmosferę na naszym YouTube-kanale pod linkiem:
https://youtube.com/playlist?list=PLKn4jQGISwYiwUF2VujZBt7coeXX5vpna
 
 
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje