Polonijny Festiwal Wielkanocny w Abakanie

 

17 kwietnia w Abakanie odbył się Wielkanocny festiwal kultury polskiej. Organizatorem festiwalu była Kulturalno-Narodowa Organizacja Społeczna „Polonia” Republiki Chakasji przy wsparciu Ministerstwa narodowościowej i terenowej polityki Republiki Chakasji.

Z życzeniami wielkanocnymi zwrócili się do zebranych proboszcz parafii rzymsko-katolickiej p.w. Zesłania Ducha Świętego w Abakanie ks. Radosław Kwarciński oraz ks. z tejże parafii Tomasz Rózański.

Oni opowiedzieli zebranym o tradycjach wielkanocnych w kościele katolickim oraz poświęcili koszyki wielkanocne.

W drugiej części festiwalu wielkanocnego miał miejsce koncert zespołów polonijnych, który rozpoczął się od Poloneza. W programie koncertu znalazła się suita tańców i pieśni Regionu Kaszubskiego, tańce estradowe i ludowe w wykonaniu młodszej grupy zespołu „Syberyjski Krakowiak” (kier. Marina Kożewnikowa), pieśni ludowe w wykonaniu zespołu „Krakowianka” (kier. Natalia Markiewicz).

Po zakończeniu koncertu gości festiwalu zapoznali się z wystawą polskich strojów ludowych, pamiątek z Polski.

Najciekawszym i niezapomnianym finałem stała się degustacja dań wielkanocnych, przygotowanych przez członków „Polonii” Chakasji.

Red.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje