Wyjazdowe posiedzenie senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą

 

Szanowni Państwo,

Centrum Informacyjne Senatu uprzejmie przekazuje, że w ramach obchodów 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP w poniedziałek 30 maja br. o godz. 11.00 w Muzeum Emigracji w Gdyni (ul. Polska 1) odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą pt.: „Kierunki polityki polonijnej w ocenie środowisk polonijnych i eksperckich — doświadczenia i rekomendacje”.

O godzinie 10:30 w hallu Muzeum odbędzie się konferencja prasowa, w której udział wezmą: przewodniczący Komisji Łączności z Polakami za Granicą, senator Kazimierz Michał Ujazdowski, przewodniczący Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich, senator Sławomir Rybicki, prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek, dr hab. Michał Nowosielski z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego oraz przedstawiciele organizacji polonijnych: Zuzanna Pająk ze Stowarzyszenia „Dom Polski Kopernika” w Tuluzie i Jakub Janas z Fundacji PLUGin Londyn.

Posiedzenie Komisji będzie transmitowane na stronie internetowej Senatu oraz na kanałach Senatu w mediach społecznościowych.

Szczegółowych informacji udziela Centrum Informacyjne Senatu, Krystyna Maksymowicz-Starczewska, tel. kom. 885 053 805, e-mail: Krystyna.Maksymowicz@senat.gov.pl

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje