Prezentacja w Siedlcach

 

14 czerwca 2022 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyła się promocja książki dr hab. Sergiusza Leończyka.

Monografia zatytułowana «Mniejszość polska w Federacji Rosyjskiej: uwarunkowania, stan aktualny i perspektywy» została opublikowana w ramach serii «Prace Instytutu Europy Środkowej».

Link do książki: https://ies.lublin.pl/prace/mniejszosc-polska-w-federacji-rosyjskiej-uwarunkowania-stan-aktualny-i-perspektywy/

Podczas prelekcji autora wspierała studentka Instytutu Historii oraz członkini „Polonii” w Chakasji lic. SvetlanaGoreva, która zaprezentowała jak Polacy w dalekim Abakanie dbają o zachowanie kultury i języka polskiego.

Po zakończeniu dyskusji przyszedł czas na kolejny bardzo miły punkt spotkania — wręczenie Szymonowi Kryńskiemu — studentowi Instytutu Historii UPH wyróżnienia za pracę licencjacką dotyczącą Polaków na Syberii.

Wyróżnienie za pracę magisterską również dotyczącą ludności polskiej na Syberii otrzymała absolwentka Instytutu Historii mgr Edyta Sieczkiewicz. Wyróżnienia prac biorących udział w konkursie, promotorem których był dr hab. Sergiusz Leończyk, przekazał Związek Sybiraków Oddział Warszawa-Mokotów.

Red.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje