Rozpoczęcie roku szkolnego w Abakanie

 

15 września 2022 r. w „Polonii” Republiki Chakasji w Abakanie odbyło się zebranie, poświęcone inauguracji szkolnego i twórczego roku. Na otwarciu roku z przywitaniem do członków organizacji zwrócili się kierownik szkoły Olga Siedych, przewodnicząca zarządu „Polonii” i choreograf zespołu „Syberyjski Krakowiak” Marina Kożewnikowa-Stankowska. Został zaprezentowany plan roku szkolnego oraz projekt działań twórczych na jesień 2022 i na 2023 r. Marina Kożewnikowa zaprezentowała z udziałem gości z widowni „Walc Romantik”. Olga Siedych zaprezentowała krótką lekcję języka polskiego. Zespół „Kwiaty” wykonał polską pieśń o kwiatach, natomiast grupa wokalna „Krakowianka” zaśpiewała o miłości. Rodzina Kowal wykonała choreograficzną suitę „Rzeszowską”. Zebranie zakończyło się za wspólnym stołem przy piciu herbaty.

Wsparcie Szkoły Polonijnej przy Kulturalno- Narodowej Organizacji Społecznej "Polonia" w Republice Chakasji. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2022

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje