2023 rok — rokiem Wisławy Szymborskiej

18 marca Ambasador Krzysztof Krajewski z małżonką Aldoną oraz konsul Sławomir Łuczak wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Bibliotece im. A. A. Wozniesieńskiego przez Związek Organizacji Polskich „Jedność”, w związku z ustanowieniem przez Senat roku 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej. W wydarzeniu uczestniczyli prezes Związku Organizacji Polskich „Jedność” Aleksander Sielicki, prezes moskiewskiej organizacji „Jedność” Marina Łaktaewa oraz liczne grono przedstawicieli Polonii moskiewskiej.

W ramach spotkania, za pośrednictwem łączy internetowych, odbyła się interesująca rozmowa z Panem Michałem Rusinkiem, Prezesem Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej, który w latach 1996–2012 był sekretarzem Noblistki. Gość podzielił się z uczestnikami spotkania swymi wspomnieniami dotyczącymi współpracy z Wielką Poetką, przytaczając ciekawe, niekiedy anegdotyczne fakty z tych lat.

W finałowym punkcie programu Para Ambasadorska wraz z kilkorgiem innych uczestników spotkania odczytała ulubione wiersze Wisławy Szymborskiej w hołdzie dla Jubilatki. Wszyscy obecni tym samym nie tylko zapoznali się z biografią Poetki, ale i doświadczyli bezpośredniego obcowania z Jej twórczością.

Inf. Ambasady RP w FR

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje