Konferencja nauczycieli polonijnych w Moskwie

20 października 2023 roku w Moskwie odbyła się ogólnorosyjska konferencja nauczycieli polonijnych zorganizowana przez FPANK „Kongres Polaków w Rosji” we współpracy z Wydziałem Konsularnym i Polonii Ambasady RP w Rosji.

Wydarzenie poświęcone było m. in. zagadnieniom nauczania języka polskiego w międzykulturowym rosyjskim społeczeństwie, w szczególności na poziomie szkoły podstawowej. Ważną częścią programu były warsztaty online przygotowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą.

W konferencji wzięło udział trzydzieścioro gości z rosyjskich regionów. Zostali przywitani przez prezez FPANK „Kongres Polaków w Rosji” Halinę Sutotowicz-Romanową i Ambasadora RP w Rosji Krzysztofa Krajewskiego, który w słowach powitalnych złożył zebranym życzenia z okazji obchodzonego w Polsce Dnia Edukacji Narodowej i życzył sukcesów i wytrwałości w ich pięknej i odpowiedzialnej pracy.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje