Narodowe Święto Niepodległości w Ambasadzie RP w Moskwie

Z okazji 105. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie odbyło się przyjęcie dla Polonii i Polaków mieszkających w Rosji. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele świata kultury, biznesu oraz nauki. Ambasador Krzysztof Krajewski w przemówieniu okolicznościowym zwrócił uwagę na pamięć o tych, którym zawdzięczamy własne państwo, a także na to, jak ważna jest konsekwentna praca na rzecz dobra Polski.

W programie wydarzenia znalazły się występy artystyczne przygotowane przez najmłodszych w postaci wiersza Władysława Bełzy z 1912 r., zaczynającego się od słów „Kto ty jesteś?” oraz melodie znane i lubiane, np. „Pieśń o Warszawie”, „Przybyli Ułani pod okienko” czy „Ostatni Mazur”. Wybrzmiał również wiersz Antoniego Słonimskiego „Polska”.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów — niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków — Polska odzyskała suwerenność.

Informacja
Ambasady RP w Moskwie

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje