Uroczystości w Domu Polskim w Moskwie

12 listopada 2023 r. Ambasador Krzysztof Krajewski, wraz ze współpracownikami z Ambasady, wziął udział w spotkaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowanym przez Dom Polski w Moskwie.

Wieczór patriotyczny zgromadził liczne grono Polonii moskiewskiej.

W swym wystąpieniu Ambasador podziękował Polonii za dotychczasowe wspólne obchody Święta przekazał zebranym najlepsze życzenia. Podkreślił, że wbrew nieprzyjemnej aurze za oknem warto mieć marzenia i wiarę w ich spełnienie i determinację, by swoimi działaniami pomagać w ich ziszczeniu się.

Bogaty program wydarzenia obejmował występy przedstawicieli Polonii, którzy zaprezentowali repertuar polskich pieśni patriotycznych, ludowych oraz muzyki popularnej, a także recytacje poezji.

Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie najmłodszego pokolenia Polonii.

Wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości miało wyjątkowo radosny, rodzinny charakter, podniosły i serdeczny zarazem, jednocześnie uroczysty i spontaniczny.

Informacja i zdjęcia
Ambasady RP w Moskwie

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje