Gwiazdka 2023 w Abakanie

24 grudnia Kulturalno-Narodowa Organizacja Społeczna „Polonia” Republiki Chakasji zorganizowała w Abakanie gwiazdkę dla dzieci, gdzie dzieci spotkały się ze św. Mikołajem, zatańczyły dwa tańce, grały w różne gry. Natomiast na zakończenie otrzymały świąteczne prezenty.

Wieczorem w miejscowym kościele pw. Zesłania Ducha Świętego odbyła się uroczysta Wigilia. Na początku odbył się koncert. Gdzie zatańczyły dzieci uczestnicy zespołu „Syberyjski Krakowiak” (kier. Marina Kożewnikowa) taniec „Anioły”. Marina Daniluk, wokalistka wokalnego duetu „Kwiaty” zaśpiewała kolędy i pieśni bożonarodzeniowe. Na uroczystość przyjechali gości z Minusińska (na południu Kraju Krasnojarskiego). Zespół „Czerwone Jagody” z Minusińska zaśpiewał kolędy i kołysankę.

Zebrani także wysłuchali muzyki organowej. Po koncercie odbyła się msza pastorałka celebrowana przez proboszcza parafii ks. Radosława Kwarcińskiego.

Marina KOZEWNIKOWA

 

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje