IX Festiwal Kolęd w językach różnych narodów „Razem Sławimy Dzieciątko Jezus”

20 stycznia 2024 r. w moskiewskiej Katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP odbył się IX Festiwal Kolęd w językach różnych narodów „Razem Sławimy Dzieciątko Jezus” zorganizowany przez FPANK „Kongres Polaków w Rosji” przy wsparciu Fundacji „Iskusstwo Dobra”.

Festiwal otworzyła prezes FPANK „Kongres Polaków w Rosji” Haliny Subotowicz-Romanowa. Podziękowała ona proboszczowi Katedry ks. Dmitrijowi Nowosieleckiemu i Fundacji „Iskusstwo Dobra” za wsparcie w organizacji festiwalu i życzyła uczestnikom i widzom wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Honorowymi gośćmi festiwalu byli kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Moskwie Sławomir Łuczak, konsul RP ds. Polonii Anna Domska-Łuczak oraz wicedyrektor „Domu Narodów Rosji” Mehriban Sadykowa.

W tegorocznej odsłonie festiwalu tradycyjnie wzięły udział chóry wspólnot narodowych zamieszkujących Rosję, Oprócz zespołów polonijnych wśród innych uczestników koncertu były również zespoły chóralne moskiewskich organizacji społecznych i religijnych i chór dziecięcy. FPANK „Kongres Polaków w Rosji” uhonorował występujące chóry i zespoły artystyczne pamiątkowymi dyplomami, Uczestnicy otrzymali również prezenty od Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Moskwie.

Bardzo cieszy, że festiwal kolęd będący wspaniałą okazją do poznania innych kultur i co roku zbiera pełną widownię i stał się dla wielu moskwian dobrą zimową tradycją.

Stanisław SZURYGIN
Zdjęcia: Anatol Czajkowski

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje