ORPEG: wnioski o podręczniki i pomoce dydaktyczne 2024

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Kierownicy i prowadzący placówki nauczania języka polskiego za granicą

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granica uprzejmie informuje o rozpoczęciu procedury przyjmowania wniosków o bezpłatne przekazanie podręczników i pomocy dydaktycznych na rok szkolny 2024/2025.

Dnia 19 lutego 2024 r. upłynie termin przyjmowania wniosków o podręczniki i pomoce dydaktyczne, dla placówek nauczania języka polskiego za granicą.

Wnioski mogą składać szkoły polonijne, szkoły z językiem polskim działające w systemach edukacyjnych innych państw oraz organizacje społeczne i inne podmioty organizujące nauczanie języka polskiego za granicą wśród Polonii i Polaków zamieszkałych za granicą.

Wnioskodawcami ubiegającymi się o przekazanie podręczników i pomocy dydaktycznych mogą być wyłącznie placówki zarejestrowane w bazie szkół ORPEG.

Wniosek o podręczniki i pomoce dydaktyczne może złożyć placówka posiadająca ankietę w bazie szkół ORPEG zaktualizowaną w roku 2024 lub nie starszej niż 01 październik 2023 r.: https://www.orpeg.pl/db/web/database/baza-danych-szkol

Uprzejmie przypominamy również, że poprawnie złożony wniosek o przekazanie podręczników i pomocy dydaktycznych to taki, który uzyskał akceptację urzędu konsularnego RP i został przesłany skanem w wyznaczonym przez ORPEG terminie na adres e-mail: podreczniki@orpeg.pl

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.orpeg.pl/wsparcie-nauczycieli/zamawianie-podrecznikow/podreczniki-i-pomoce-dydaktyczne/

W pierwszej kolejności realizacji podlegać będą wnioski ośrodków nauczania, które nie składały wniosków o podręczniki i pomoce dydaktyczne w latach 2021–2023.

W razie dodatkowych pytań można kontaktować się z Panią Magdaleną Jędrych z Wydziału Wspierania Oświaty Polskiej za Granicą ORPEG.

Z poważaniem
Magdalena Jędrych
Specjalista
magdalena.jedrych@orpeg.pl

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Wydział Wspierania Oświaty Polskiej za Granicą
02-675 Warszawa, ul. Wołoska 5
tel. +48 22 390 37 34
tel. kom. +48 662 325 026

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje