W Domu Rosyjskim w Warszawie

W Rosyjskim Domu w Warszawie odbył się koncert poświęcony twórczości Władimira Wysockiego i Bułata Okudżawy.

Według polskiego aktora, barda syberyjskiego, dyrektora artystycznego festiwali muzycznych Jewgienija Malinowskiego, związek Władimira Wysockiego z Polską jest bardzo silny, a sam poeta stał się już częścią jej historii, literatury i kultury. Twórczość Wysockiego wywarła znaczący wpływ na wielu polskich artystów, m.in. znanych na całym świecie Jacka Kaczmarskiego, Jerzego Hoffmana, Krzysztofa Zanussi, Daniela Olbrychskiego. Warszawa nadal jest miastem, w którym mieszka wielu polskich przyjaciół i wielbicieli rosyjskiego poety i barda.

Wieczór był również poświęcony zbliżającej się 100 rocznicy urodzin poety, prozaika, scenarzysty, barda i kompozytora Bułata Okudżawy. To dzięki przyjaźni dwóch idoli, którzy stali się symbolem całej epoki — Władimira Wysockiego i Bułata Okudżawy — powstało wiele piosenek uwielbianych przez wszystkich. Niektóre z nich goście mogli posłuchać i razem zaśpiewać na koncercie.

Wieczór zapoczątkował nowy projekt „Warszawska Wiosna Pieśni i Poezji”, będący kontynuacją wieloletniego i lubianego przez warszawiaków Festiwalu Piosenki i Poezji Władimira Wysockiego.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje