Konferencja nauczycielska w Moskwie

17 czerwca 2024 r. w siedzibie Ambasady RP w Moskwie odbyła się doroczna konferencja nauczycieli polonijnych. W wydarzeniu organizowanym przez Kongres Polaków w Rosji we współpracy z Wydziałem Konsularnym i Polonii Ambasady RP w Moskwie wzięło udział 29 pedagogów z całej Rosji.

Ambasador Krzysztof Krajewski, w swym wystąpieniu, wyraził radość z możliwości spotkania się z pracującymi w Rosji nauczycielami języka polskiego oraz podziękował za ich zaangażowanie i cały rok wytężonej pracy mimo trudnej rzeczywistości. Podkreślił ogromną wagę znajomości języka polskiego w podtrzymywaniu więzi z Ojczyzną. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do społeczników, dla których nauczanie języka polskiego jest dodatkową pozazawodową aktywnością. Życzył zebranym nauczycielom spokojnych wakacji, odpoczynku i nabrania sił do dalszej pracy.

Podczas spotkania nauczyciele z różnych zakątków Rosji podzielili się swoim doświadczeniem w edukacji polonijnej głównie skierowanej do młodych ludzi. Ważnym punktem były tradycyjne warsztaty metodyczne on-line przeprowadzone przez Ośrodek Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą.

Red.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje