Rodacy na Syberii - archiwum numerów

3/2001 (15): Złoto berło dla Stanisława Lema

W 2001 roku Kapituła Nagrody Fundacji Kultury Polskiej z jej przewodniczącą Beatą Tyszkiewicz przyznała Stanisławowi Lemowi "Złote Berło" za wyprzedzenie myślą swojego czasu. "Złote Berło" ufundowane przez BIG Bank Gdański SA. Dodatkiem do berła jest jak najbardziej realne 100 tys. złotych.

24 maja 2001 r. w sali Hołdu Pruskiego w krakowskich Sukiennicach odbyło się uroczyste wręczenie nagrody Stanisławowi Lemowi. Wśród gości uroczystości był Prezes Organizacji “Polonia “ w Republice Chakasji Sergiusz Leończyk i członek redakcji “Rodacy” Paweł Stolarow (autor zdjęć).

Fundacja Kultury Polskiej wspiera działalnośc “Polonii” w Chakasji i Minusińsku. Sfinansowała konserwację księgozbioru gromadzonego przez miejscową Polonię od XIX wieku, regularnie wspiera działalność zespołów wokalnych w Abakanie i Minusińsku oraz pomaga w kolportażu zagranicznym syberyjskiej gazety “Rodacy”. Podczas uroczystości miałem okazję przekazać Stanisławowi Lemowi zeszłoroczny numer naszej gazety (3 (11)) poświęcony jego twórczości.

Serdecznie dziękuję organizatorom za możliwość spotkania z wielkim Polakiem – Stanislawem Lemem.

Sergiusz Leończyk


< powrot

Galerie zdjęć
Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Wspólnota Polska

Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje