Rodacy na Syberii - archiwum numerów

1/2001 (13): Podziękowanie

Doktor Sergiusz Leończyk poczuwa się do miłego obowiązku złożenia podziękowania osobom, którym winien jest wdzięczność za bardzo wymierną pomoc.

Przede wszystkim serdecznie dziękuję Profesorowi Gizie za zmobilizowanie i przygotowanie mnie do napisania pracy po wieloletnich badaniach oraz swemu krewniakowi Łukaszowi Lenczykowi za realizację całego projektu napisania pracy. Szczególną wdzięczność za wieloletnią pomoc wyrażam Sybirakom: Bolesławowi Włodarczykowi z Wrocławia, Stanisławowi Puchlikowi z Warszawy, Antoninie Majcher ze Szczecina, dziennikarzowi i naukowcowi Janowi Gruszyńskiemu.

Dziękuję za życzliwe konsultacji i pomoc przy przygotowaniu pracy Fundacji Kultury Polskiej z Warszawy i osobiście pp. Dyrektor Annie Nowakowskiej i Barbarze Deptuch.

Dziękuję za zrozumienie i niezmierną pomoc mojej Polonii - Wiceprezes Ludmile Koczetowej, redaktor Ludmile Poleżajewej, Prezes "Polonii Minusińska" Oldze Tiemierowej, dyrektor muzeum w Minusińsku Ludmile Jermołajewej i jej zastępczyni i miłej koleżance Elżbiecie Laskowskiej.

Pawłowi Stolarowi za natchnienie i pomoc przy napisaniu pracy.

Moim rodzicom za wychowanie mnie w miłości do historii, filozofii i w otoczeniu klasycznej i pięknej literatury.

Dziękuję.


< powrot

Galerie zdjęć
Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Wspólnota Polska

Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje