Nagroda za najlepszą książkę historyczną

 

Jest nam niezwykle miło poinformować, że monografia redaktora pisma „Rodacy”, Wiceprezesa KNOO „Polonia” Republiki Chakasji oraz przewodniczącego komisji naukowej OFPNKA „Kongres Polaków w Rosji” dr. hab. Sergiusza Leończyka „Polskie osadnictwo wiejskie na Syberii w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku”, Warszawa 2017 została uznana za najlepszą książkę (wśród wydanych w latach 2017-2018) z zakresu historii gospodarczej i społecznej przez Członków Kapituły Nagrody im. Franciszka Bujaka. Nagroda została wręczona podczas 14. Wrocławskich Spotkań z Historią Gospodarczą (17-19.05.2019).

 

Wydawcy książki: Impresje.Net. Miłosz Trukawka i Kulturalno-Narodowa Organizacja Społeczna „Polonia” Republiki Chakasji.

Nakład książki wynosi 1000 egz. Druk częściowo został dofinansowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”  (Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą).

Recenzentami książki byli: Prof. dr hab. Zbigniew Wójcik, dr hab. Prof. UJK Jacek Legieć.

Redakcja – Jolanta Wroczyńska.

Korekta – Wojciech Korwin-Kossakowski i Robert Leończyk.

Adiustacja aneksów – Artiom Czernyszew.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Galerie zdjęć
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje