„Polonia” Republiki Chakasji będzie obchodzić jubileusz 25-lecia

 

 

 

  W listopadzie 2018 r. Kulturalno-Narodowa Organizacja Społeczna „Polonia” Republiki Chakasji będzie obchodzić jubileusz 25-lecia. Z tej okazji w dniach 1-4 listopada odbędą się Dni kultury Polskiej poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

      Dla „Polonii” 25 lat to ...

 

  • ponad stu wydarzeń kulturalnych w Abakanie i całej republice –

święta narodowe, koncerty, konferencje, w których wzięła udział nasza organizacja.

 

 

  • jedyne w Federacji Rosyjskiej Centrum Polskiej Książki z najbogatszym zbiorem o Polsce w językach polskim i rosyjskim. Placówka ukompletowana w polskie książki i literaturę dydaktyczną. Centrum działa na bazie Biblioteki Narodowej im. N. Domożakowa w Abakanie.

 

 

  • jest jedną z 15 organizacji polonijnych na terytorium Federacji Rosyjskiej, która pośredniczy w sprawie uzyskania Karty Polaka. Organizacja udziela pomocy osobom polskiego pochodzenia, którzy podejmują się repatriacji do Polski.

 

  • Szkoła Języka i Kultury Polskiej, która działa od samego początku działalności przy „Polonii”. Dzięki jej aktywnej działalności stało się możliwe odrodzenie, zachowanie języka, historii i kultury naszych przodków – Polaków na naszej ziemi syberyjskiej.
  • Dzięki Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" w tym roku udało się opłacić koszty eksploatacyjne dla Szkoły Polskiej oraz zakupić niezbędny sprzęt.
  • "Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą".
  •  

 

PROGRAM DNI KULTURY W CHAKASJI

 

 

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje