Senat przyjął projekt ustawy zwiększający wydatki na repatriację

 

Szanowni Państwo,

Centrum Informacyjne Senatu uprzejmie przekazuje, że 12 stycznia br. Senat przyjął projekt ustawy zwiększający wydatki na repatriację. Senatorowie poparli projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw jednogłośnie.

Do reprezentowania Senatu w dalszych pracach sejmowych nad projektem został upoważniony senator Kazimierz Michał Ujazdowski.

Projekt ustawy przewiduje zwiększenie limitu wydatków z budżetu państwa na realizację zadań z zakresu repatriacji w latach 2023–26 do wysokości 569 mln 133 tys. zł, czyli po 20 mln zł na każdy rok.

Zdaniem senatorów podwyższenie tej kwoty umożliwi zapewnienie warunków do osiedlenia się w Polsce większej liczbie osób oczekujących na repatriację, a także zapewni płynność wypłat świadczeń repatriantom już mieszkającym w naszym kraju. Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zapewnienie warunków do repatriacji oczekuje ponad 7,7 tys. osób.

Kancelaria Senatu
Centrum Informacyjne Senatu

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022


Redakcja strony: dr hab Sergiusz Leończyk, dr Artiom Czernyszew

"Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Skontaktuj się z nami
Kliknij aby przeładować
Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Organizacje